piątek, 29 maja 2015

10 pokarmów, które powodują że twoje zęby są żółte. Czyli jak mieć zawsze białe i lśniące zęby.


Dziś podzielę się z wami rewelacyjną ciekawostką na temat białego uśmiechu.Jak należy dbac o zęby, aby nie były żółte.Z
najdziecie poniżej listę 10 pokarmów, które powodują żółty nalot na zębach, warto niektórych unikać lub po ich spożyciu po prostu umyć zęby.Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowych, ciekawych wpisach na moim blogu, po prostu dołącz do nas na Facebook'u. Kliknij Tutaj Lubię To.1. Herbata tysiące lat temu była wykorzystywana do barwienia na przykład - tkanin. Niestety, szczególnie ciemna herbata podobny wpływ ma na kolor naszych zębów. Dlatego po wypiciu takiej pysznej herbatki po prostu umyj zęby.
2. Kawa nie ma ciemniejszego napoju niż kawa. Jej kolor niszczy błyszczący biały uśmiech. Kawa zawiera garbniki, więc bardzo ważne jest umycie zębów po jej wypiciu.
3. Wino czerwone sprawia, że zęby żółkną od pigmentu. Niestety wino białe nie jest lepsze, zawiera taninę, która ma podobny wpływ na nasze zęby.4. Curry to przyprawa wywodząca się z Indii, która ma mocno żółty kolor i tak równie intensywny zapach oraz smak. Niestety, w śladowych ilościach pozostaje on również na naszych białych zębach.5. Sos sojowy dzięki niemu potrawy mają egzotyczny smak, ale równocześnie wpływa na żółty kolor naszych zębów. Powodem jest powszechna przyspieszona produkcja sosu sojowego - zamiast naturalnej fermentacji, wykorzystuje się kwas solny, który uszkadza szkliwo naszych zębów.6. Ocet balsamiczny świetnie wzbogaca smak sałatki. Niestety kombinacja koloru brązowego i używanych do jego produkcji kwasów rewelacyjnie wzbogaci potrawę jak i nasze białe zęby, ale w plamy.7. Sos pomidorowy jest smaczny, ale to nie jest przyjaciel białych zębów.8. Napoje gazowane zawierają bardzo dużo cukru, który prowadzi do próchnicy. Dodatkowo w ich składzie są różne kwasy, które przy systematycznym spożywaniu, również mają wpływ na żółty kolor naszych zębów.9. Burak jest niekwestionowanym bogactwem witamin i minerałów. Niestety, pozostawia po sobie znak równiez na naszych białych zębach, dlatego umyj po jego zjedzeniu zęby.10. Jagody, maliny, jerzyny i porzeczki - te owoce uwielbiamy. Niestety ich silny kolor także pozostawia ślad na naszych białych zębach.
Absolutnie nie należy zupełnie wykulczyć z diety niektórych z wymienionych pokarmów (napoje gazowane mam nadzieję, że dla Ciebie nie istnieją..), ale szczególnie dbać o zęby po ich spożyciu.

Polecam również lekturę mojego wpisu: Jak szybko i tanio zyskać zdrowy i biały uśmiech?


Przypominam wszystkim zaiteresowanym o kończacej się ofercie Specjalnej na moją w pełni ekologiczną, własnoręczne wykonaną, domowa Vegetę. 


Zostało już niewiele, kto pierwszy ten lepszy! Sprawdź ofertę Tutaj.Wracam jak boomerang do tematu SuperFoods:

Jeśli jeszcze nie używasz Spiruliny w codziennej diecie musisz koniecznie to zmienić!


Spirulina składa się w 60% z białka, co jest niezwykle istotne podczas diety. 


Sprawdź jaką ofertę w Organic Farm możesz otrzymać Tutaj.
Zobacz też inne, popularne wpisy:Koktajl oczyszczająco odchudzający w 3 minuty!


Indywidualna Dieta Odchudzajaca na 7 dni.


http://www.izagotuje.pl/2015/05/warzywa-na-patelnie-i-piers-z-kurczaka-moj-przepis-na-mega-szybki-obiad-co-na-obiad-moj-pomysl-na-smaczny-i-dietetyczny-obiad-kurkuma-jarmuz-lubczyk-czyli-moja-kuchnia.html

Dietetyczny Obiad w 15 minut!

Domowa Vegeta - Samo Zdrowie.


Kwestionowanie status quo to przejaw inteligencji.


Można wręcz powiedzieć, że osoba która niczego nie kwestionuje jest z medycznego punktu widzenia martwa, gdyż brak aktywności mózgowej oznacza koniec życia...