5/5 - (1 vote)

Diety keto cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością, ponieważ są skuteczne i stosunkowo łatwe w stosowaniu – a to dwie bardzo ważne cechy, których nie posiada większość diet. W przeciwieństwie do innych diet, diety keto są poparte nauką i nie wymagają żadnych tajnych, zastrzeżonych składników ani innych rzeczy. Jeśli nie wiesz co warto pić będąc na diecie keto i nie tylko to najlepszym przykładem takiego napoju jest kuloodporna kawa.

Kuloodporna kawa z angielskiego Bulletproof coffee jest łatwa w przygotowaniu, pyszna, zmniejsza apetyt i może pomóc w utrzymaniu diety ketogenicznej przy jednoczesnym zachowaniu zdrowej liczby kalorii dziennie. Najprostsze przepisy wymagają jedynie kawy i masła. Nawet te bardziej rozbudowane warianty nie są zbyt skomplikowane i używają tylko kilku składników. Bez problemu w różnych sklepach znajdziecie promocje na masło jak i również kawę którą kupicie w pierwszym lepszym markecie. W tym artykule przedstawimy nasze dwa ulubione przepisy na kuloodporną kawę i podamy kilka podstawowych informacji na jej temat. Nawet jeśli nie przestrzegasz ścisłej diety, kuloodporna kawa jest kremowa, pyszna i warta wypróbowania.

Co to jest kuloodporna kawa?

Kuloodporna kawa to po prostu masło w kawie – to wszystko. Oczywiście wiele przepisów opiera się na tym prostym fundamencie, dodając inne składniki, takie jak olej MCT, cynamon, sól, a w niektórych przypadkach nawet cukier. Ogólnie rzecz biorąc, uważamy, że każdy przepis, który wymaga masła, można nazwać „kuloodporną kawą”.

Po co więc dodawać masło do kawy? Dla niewtajemniczonych masło w kawie wydaje się być czymś, co zdarzyłoby się przypadkowo przy zbyt zatłoczonym stole śniadaniowym. Ale dla tych, którzy wiedzą, jest to dobrze znana podstawa diety keto. Główną ideą diety keto jest spożywanie większych ilości tłuszczu i ograniczenie spożycia węglowodanów w celu wywołania stanu spalania tłuszczu zwanego ketogenezą.

Bulletproof coffee zapoczątkował Dave’a Asprey, amerykański przedsiębiorca i pisarz, który podczas podróży do Tybetu spróbował kawy podanej z masłem i mlekiem jaka. Zainspirowany długim życiem miejscowych zakonników i pozytywnymi efektami, jakie zauważył na sobie, przywiózł zmodyfikowaną recepturę do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozpoczął promowanie picia kawy, którą znamy teraz jako bulletproof coffee (kuloodporna kawa).

Przeczytaj także:  Airmax Internet dla Firm: Dostosowane Rozwiązania dla Biznesu

Kuloodporna kawa jest zwykle kluczową częścią diety ketonowej, ponieważ jest bogata w tłuszcz i nie zawiera węglowodanów. Dodatkowo kawa zawiera kofeinę, która hamuje apetyt. Połączenie czarnej kawy i masła tworzy napój, który idealnie pasuje do diety ketonowej i ogólnie jest idealnym napojem do odchudzania. Warto śledzić promocje i polować na kawę i masło ponieważ w po połączeniu te 2 produkty potrafią zdziałać cuda.

Oprócz rzekomych korzyści zdrowotnych, kuloodporna kawa ma również wspaniały smak i bogatą, kremową konsystencję. Większość przepisów na kuloodporną kawę wykorzystuje blender do mieszania masła z kawą i wytwarzania spienionego, pienistego odczucia w ustach, dzięki czemu kuloodporna kawa jest popularna nawet poza grupami ze zdrowia i diety.

Prosty przepis na kuloodporną kawę

Do jej przygotowania potrzebujesz jedynie masła, kawy, blendera i ulubionego kubka. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z kawą kuloodporną i szukasz przepisu na początek, polecamy ten. Pozwoli ci on docenić to, czym jest kawa kuloodporna na podstawowym poziomie i da ci solidne podstawy do dalszego rozwoju.

1. Przygotuj filiżankę kawy.

Zaparz filiżankę kawy dokładnie tak, jak zwykle. Możesz użyć swojej ulubionej metody parzenia i ziaren kawy bez żadnych zmian. Możesz to zrobić w kawiarce lub ekspresie. Po prostu – zrób sobie kawę tak jak lubisz. Jeśli szukasz promocji na kawę możesz zajrzeć: https://hotshops.pl/kategorie/kawa .Zalecamy średnio lub ciemno paloną kawę, ponieważ uważamy, że jasne palone profile smakowe mogą nieprzyjemnie kolidować z masłem.

2. Zmiksuj kawę i masło.

Dodaj od ½ do 1 łyżki stołowej masła do czarnej kawy i przelej oba składniki do blendera. Zalecamy zacząć od ½ łyżki stołowej i powoli zwiększać ilość masła w miarę przyzwyczajania się do picia kuloodpornej kawy. Miksuj masło i kawę, aż zostaną dokładnie wymieszane. Kawa powinna mieć piankową konsystencję.

Przepis ten jest najprostszą wersją kuloodpornej kawy i zapewnia najczystsze, niefiltrowane kuloodporne doznania.